Pejsci trpí spoustou potíží, které znáte i z lidského světa, a k těm velmi častým patří alergie. I čtyřnohé mazlíčky dokáže pěkně potrápit. Pomoc je přitom jednoduchá a stejná jako u člověka – je třeba zjistit, co potíže způsobuje, a následně se alergenu přísně vyhýbat. Velmi často bývá na vině krmivo.

Podle statistik se alergie projevuje u každého sedmého psa, což není zrovna málo. Možná i váš miláček vykazuje příznaky. Neustále se škrábe, má zarudlé ušní boltce, ekzém v okolí řitních žlázek nebo ho trápí potíže trávicího ústrojí, jako je zvracení či průjem. Pokud u něj něco takového delší dobu zaznamenáváte, nejspíš nebude na škodu vyzkoušet změnu krmiva.

Nejčastějším alergenem jsou obilniny

Mléko, obilniny, vejce, vepřové, drůbeží či rybí maso. To jsou nejčastější potraviny, které u pejsků způsobují alergické reakce. Ve většině běžných krmiv je bohužel najdete. Pokud tedy chcete svému pejskovi ulevit a navrátit mu šťastný život, existují dvě možnosti. Buď budete chystat stravu na míru, což je časově i finančně náročné, nebo začnete kupovat speciální hypoalergenní krmiva. Ta inkriminované složky vůbec neobsahují.

Hypoalergenní krmiva myslí na všechno

Pro alergické pejsky existují speciální hypoalergenní krmiva, která neobsahují obilniny ani další kritické složky. V nabídce holandských ultra prémiových granulí BARDOG si můžete vybrat dle toho, na co je váš mazlíček přecitlivělý. Jestliže mu vadí kuřecí, hovězí či vepřová bílkovina, zkuste granule s lososem. Pokud je alergenem pšenice, vyberte si jakékoliv, protože všechny jsou bez pšenice, soji, krve, geneticky modifikovaných složek a chemických konzervantů.

Alergický mazlíček potřebuje živiny

Sestavovat alergickému pejskovi jídelníček by bylo pro laika náročné i z toho důvodu, aby obsáhl všechny potřebné živiny. Kvalitní hypoalergenní krmivo BARDOG se o tohle postará za vás. Obsahuje vysoký podíl masa a ovoce, je v něm vše, co zdravý pejsek k životu a správnému fungování potřebuje. Podporuje zdravou stavbu kostry, růst svalové hmoty, pružnost vazů, chrupavek a kloubů. Dodává pejskovi omega 3 a 6 mastné kyseliny, vápník, fosfor, magnézium, sodík, železo a vitamíny. Je totiž lisované za studena, což je nejlepší proces zpracování psích granulí.

Kvalitní krmivo se lisuje za studena

Při studeném lisování zůstávají zachovány přírodní biaoaktivní látky, minerály, vitamíny a stopové prvky. Granule navíc nebobtnají po navlhčení, pejska tak nenadýmají a nezpůsobují mu trávicí obtíže. Zároveň máte u takto zpracovaných granulí jistotu, že obsahují nejkvalitnější suroviny a maso, masokostní moučka by takto upravit nešla. 

Cenovky se nelekejte

Spousta majitelů pejsků s alergií je zděšených, když začnou zkoumat hypoalergenní krmiva a objeví, kolik takové granule stojí. Obavy z finanční náročnosti však nejsou na místě. Kvalitní granule mají nižší krmnou dávku, takže nepřetěžují trávicí ústrojí a vydrží déle. Navíc do zdravého života vašeho pejska se vyplatí investovat.

Prověřená kvalitaod roku 1937

Kvalita prověřená časem. Věnujeme se prodeji a distribuci holandských krmiv, které se na trhu objevili již v roce 1937. Naše granule získali certifikaci kontroly bezpečnosti, kvality potravin i certifikaci výrobní kvality.
IFS Food certifikát kvality

IFS Food certifikát kvality

Granule bardog získali certifikaci IFS Food kontroly bezpečnosti a kvality potravin.

Více
GMP + certifikát výrobní kvality

GMP + certifikát výrobní kvality

Za dodržování nejpřísnějších norem a předpisů v celém výrobním postupu.

Více
Rychlé doručení

Rychlé doručení

Veškeré zboží držíme skladem. Odesíláme zpravidla do 24 hodin od objednání.

Více
100 % bezpečný nákup

100 % bezpečný nákup

Bezproblémová možnost výměny a vrácení zboží.

Více
mobile app
Máme mobilní aplikaci. Stáhněte si ji zdarma.
google play apple store